Türkiye Sakatlar Derneği Avcılar Şubesi’nin etkinliğine yoğun ilgi

Türkiye Sakatlar Derneği Avcılar Şubesi 07.09.2020 pazartesi günü Avcılar merkez mahallesi havuz meydanında halka aşure dağıtımı gerçekleşirdi.

Avcılar belediye başkanı Av. Turan Hançerli, Avcılar meclis üyeleri, siyasi kurumlar ve halkın katılımı ile yoğun ilgi gördü.

Türkiye Sakatlar Derneği Avcılar şubesi başkan yardımcısı Gurbet Polat ” Türkiye’nin bir çok yerinde şubesi olan Türkiye Sakatlar derneği Avcılar şubesi sadece Avcılarda değil komşu ilçelerimizde de faaliyet göstermektedir. Engelli vatandaşlarımızın ilk başta haklarını nasıl korunması gerektiğini ve savunması gerektiğini anlatıyoruz.”

Pandemi döneminde dayanışma

“Özellikle pandemi döneminde çeşitli etkinlikler yaparak engelli ailelerle dayanışma sağladık. Sosyal yardımlaşmada birbirimize destek olduk. Hasta bezi, tekerlekli sandalye, ihtiyaca göre akülü sandalye vb ihtiyaçları gerek üyelerimizle, gerek yardımsever vatandaşlarımızla dayanışma sağlayarak giderdik.” dedi.

Gurbet Polat “Engelli aileler bizlere İnternet sitemiz sosyal medya sayfamız ve 0212 593 34 36 sabit telefon numaraları ile bizlere ulaşabilirler. Avcılar Şubemiz Gümüşpala mahallesinde aktif faaliyet göstermektedir. dedi.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.