Güvenlik kamerasını fark edince çaldıkları plakaları ne yaptılar?

Tahtakale mahallesinde park halindeki iki otomobilin plakalarını söken şüpheliler, bölgede kendilerini görüntüleyen güvenlik kamerası olduğunu fark edince plakaları geri takarak uzaklaştı. Plakaları söken şahısların, bu plakları daha sonra hırsızlık yapmak için kullanacakları araçlara takmayı planladıkları anlaşıldı.

Avcılar’da sokak üzerinde bulunan araçların plakalarını söken şahıslar, görüntülendiklerini anladıktan saniyeler sonra plakları yerine yeniden takarak olay yerini terk etti.

Park halindeki araçların plakalarını çalarak, çalıntı araçlara takıp, yeni hırsızlık olaylarında kullanan şüphelilerin Tahtakale’deki hırsızlık girişimi güvenlik kameralarından biri tarafından kaydedildi. Saat 02.00 sıralarında Trafo Mevkii’ne gelen iki kişi çevreyi kontrol ettikten sonra iki otomobilin plakalarını sökmeye başladı.

ARKADAŞINDAN YARDIM İSTEDİ

Otomobilin arka plakasını sökemeyen bir kişi arkadaşından yardım istedi. Yardıma giden arkadaşı çevrede kendilerini görüntüleyen güvenlik kamerası olduğunu fark edince uyarıda bulundu. Bunun ardından iki kişi söktükleri plakaları yerlerine takarak uzaklaştı.

Hırsızların çalıntı plakaları taktıkları araçlarla daha rahat hareket ederek daha kolay hırsızlık yaptıkları, ardından plakaları tekrar değiştirdikleri ifade edildi. Polis şüphelileri tespit ederek yakalamak için çalışmalara başladı.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.