Avcılar CHP GİB ekibi HDP’ yi ziyaret etti.

31 Mart 2019 resmi seçim sonuçlarına göre HDP, 3 Büyükşehir 5 İl, 45 İlçe ve 12 belde olmak üzere toplam 65 belediye başkanlığı, 1.230 belediye meclis üyeliği ve 102 İl genel meclis üyeliği kazandı. HDP’nin şu anda sadece Adıyaman’ın Kömür, Ağrı’nın Patnos, Diyarbakır’ın Çınar, Erzurum’un Karaçoban ve Şırnak’ın Silopi ile Balveren ilçelerindeki belediye başkanları görevine devam ediyor.

Görevden alma, gözaltı ve kayyumlara karşı HDP Avcılar ilçesi imza kampanyası başlattı.

Avcılar Gelecek İçin Biz ekibi temsili heyetle “04.10.2020” pazar günü HDP Avcılar ilçeyi ziyaret ettiler.

HDP Avcılar Eş başkanları Betül Bulut Yıldız ve Şemsettin Duman, İl başkan yard. ve HDP bölge sözcüsü ile görüştüler. Ardından kapalı caddede bulunan stantlarını ziyaret eden GİB ekibi imza kampanyasına destek oldular.

CHP’ nın içerisinde yer alan ‘Gelecek İçin Biz’ ekibi daha öncede Sosyal medyadan HDP genel merkez ziyaretini duyurmuştu.

“27.09.2020 Pazar günü, Gelecek İçin Biz”i temsilen bir heyet HDP’ye dayanışma ziyareti gerçekleştirdi. Gözaltıların hemen ardından tüm muhalefet liderlerine HDP’yle dayanışma çağrısı yapan İlhan Cihaner; Elif Çongur, Necati Yılmaz, Murat Akbaş ve Ercan Köymen‘den oluşan bir heyetle HDP Genel Merkezi’ne gitti. Heyet, HDP eşgenel başkanlarıyla partinin milletvekilleri, belediye başkanları, yöneticileri ve İsimsizler Hareketi’ne karşı yapılan operasyonla ilgili görüştü. İlhan Cihaner “Her şeyden önce 6 yıl önce meydana gelmiş, bazı siyasetçiler hakkında AYM tarafından ihlal kararı verilmiş bir olayda gözaltı ve tutuklama tedbirine başvurulması açıkça bir yıldırma operasyonudur.” dedi. Cihaner açıklamasına “İktidar istiyor ki sadece kendisi siyaset yapsın, siyasi alanı kendisi belirlesin. Onun dost olduklarıyla herkes dost olsun, düşman olduklarıyla düşman olsun. Bu tutum, yurttaşlarımızın bir arada barış içinde yaşamasına büyük tehdit oluşturmaktadır.” diye devam etti. “

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.