Yeşilkent Kadınları Konuştu

Avcılar Yeşilkent mahallesinde geçtiğimiz günlerde İBB ve Avcılar Belediyesi’nin iş birliği ile “Mahalle senin Karar senin” imar toplantısı gerçekleştirmişlerdi. İkinci toplantı yeşilkent kadınları ile yapıldı.(12.10.2020) Davete yoğun ilgi gösteren kadınlar hem İBB den hem de Avcılar Belediyesi temsilcileri ile taleplerini ve sorunlarını konuştu.

Ulaşım, eğitim, park, çevre temizliği, güvenlik, asayiş sorunu, vb bir çok sorunu dile getiren yeşilkent kadınları;
Başlıca sorunlardan biri olan sosyal donatı yetersizliği ve güvenlik sorunu çok konuşuldu. Bir katılımcı ” Bizler Avcıların diğer mahalleleriyle aynı vergiyi veriyoruz ama aynı hizmeti göremiyoruz” dedi.
Talepleri dinleyen İBB ve Avcılar Belediye temsilcileri yeşilkent mahallesinde günlerini nasıl geçirdiklerini sordu. Bir katılımcı ” hiç bir sosyal donatının bulunmadığı ve 100 bin nüfuslu yeşilkent mahallesinde iki park var. Bu parklara gitsek bile içki içen ve uyuşturucu kullanan kişiler var. Güvenli değil. Bu durunda bir kadının böyle bir mahallede nasıl gününü geçirir siz söyleyin” dedi.


Ulaşım sorununa da değinen kadınlar İBB’ nin sadece Avcılar merkeze gitmek için sadece bir hattın olduğunu söyleyerek hatların çoğalmasını talep etti.
Talepleri dinleyen yetkililer notlarını aldıklarını burada bir dönüşüm gerçekleşecekse bunu burada yaşayan kadınların talepleri doğrultusunda gerçekleşeceğini bildirdiler. Toplantıda bir katılımcı ise ” ilk defa İBB tarafından dinleniyoruz teşekkür ederiz” dedi.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.