Gülten Nakipoğlu Engelli Yaşam Merkezi açıldı!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Gülten Nakipoğlu Engelli Yaşam Merkezi’ nin açılışı yapıldı. Açılışa İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve İl yöneticileri, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Avcılar İlçe Başkanı Erdal Nas ve yönetimi, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve Belediye Meclis Üyeleri, HDP  Avcılar İlçe Eş Başkanı, İyi Parti Avcılar İlçe Başkanı, Muhtarlar ve Sivil toplum kuruluşları katılım gösterdi. Katılımcılar arasında derneğin açılmasında katkı sağlayan Hilmi Nakipoğlu ‘da vardı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli şunları söyledi: “Burada tüm Avcılar’a hizmet edebilecek güzel bir tesisin açılışını yapacağız. Bu çalışmada emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma, bağışçımız ve her daim yanımızda olan Hilmi Nakipoğlu’na teşekkür ediyorum. Engellilik meselesi aslında eşitlik ve adalet meselesi. Bu ülkede adalet aramayan yok. Ama en çok hizmet ve olanaklara erişmek için adalete ihtiyaç duyanlar da engelliler. Hizmet ve olanak dediğimiz şeyler de aslında öyle çok büyük şeyler değil. Sokağa çıkabilmek, eğitim ve sağlık hakkından yararlanmak mesela. Bu merkez bir başlangıç olsun. Bunca zorluklar yaşayan engelli hemşehrilerime çok daha fazla hizmet ulaştıracağıma söz veriyorum.” dedi.

Türkiye Sakatlar Derneği Avcılar Şubesi de yönetim kurulu üyeleri Alin Boynikoğlu, Gurbet Polat, Ali Ekber Çelik, Şenol Uğur, Yeşim Ateş ‘de açılıştaydı. Alin Boynikoğlu’ da dernek adına bir basın açıklaması yaptı.

Engelli Yaşam Merkezi; eğitim sınıfları, sivil toplum birimleri, gündüz bakım evi, çok amaçlı sahne, büyük bir sergi alanı, bina çevresinde yaklaşık 4 dönümlük peyzaj alanın içerisinde çocuk parkı, hobi bahçesi, spor ve etkinlik alanlarından oluşuyor.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.