KILIÇDAROĞLU AVCILAR’DA

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, “Hayat Kurtarma Hareketi” kapsamında Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli tarafından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını incelemek üzere Avcılar’a geliyor.

Kılıçdaroğlu, Hançerli’nin Türkiye’ye örnek olan Avcılar Modeli adını verdiği hızlı, yerinde ve güvenli dönüşüm modelini yerinde inceleyecek.

4 Mart 2021 (perşembe) 15:30 civarında Merkez Mahallesi Reşitpaşa Caddesine ziyareti gerçekleşmesi bekleniyor.

Kentsel dönüşüm kapsamında son gelişmeler:

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE KREDİ LİMİTLERİ YÜKSELTİLDİ

KDV indiriminin ardından kentsel dönüşüme büyük kolaylık sağlayacak bir karar daha bugün imzalandı.

Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli’nin her platformada gündeme getirdiği kentsel dönüşüm faiz destekli kredi 125 bin liradan 200 bin liraya çıkarıldı.

Hançerli’ “ Kentsel dönüşüm konusunda azimle sürdürdüğümüz çabalarımızın sonuç vermesi bizi çok mutlu ediyor”

Kentsel dönüşüm alanında Türkiye’ye örnek çalışmaları ile adını duyuran Turan Hançerli’nin Avcılar’dan başlattığı “Hayat Kurtarma Hareketi”ni ülke geneline yayma çabaları sürüyor. Daha önce de kentsel dönüşüme girecek binaların KDV oranlarının düşürülmesine yönelik çalışmalar yürüten Hançerli’nin çabaları KDV oranının %18’den %1’e düşürülmesi şeklinde sonuç vermişti.

Hançerli, riskli binasını yenilemek isteyen vatandaşların ekonomik engeller başta olmak tüm engelleri ortadan kaldırmak için alanında uzman akademisyenlerden toplantılar yaparak bürokratlarla temaslarda bulundu.

ÇABALAR TEK TEK SONUÇ VERMEYE BAŞLADI

Kanuna göre 6306 sayılı kanun kapsamında hak sahiplerinde bankalardan kullandırılacak kredilere sağlanacak faiz desteği tutarları değiştirildi.

Binasını güçlendirmek isteyenlere verilen 50 bin lira kredi 80 bin liraya çıkarıldı.

Evini kentsel dönüşüme sokmak isteyenlere verilen 125 bin lira kredi 200 bin liraya yükseltildi.

Birden fazla evi olanlara ilişkin verilen 625 bin lira kredi limiti de 1 milyon liraya çıkarıldı. Böylece tüm kalemlerde yüzde 60 oranında kredi desteği artışı yaşandı.

HANÇERLİ, “AZİMLE SÜRDÜRDÜĞÜMÜZ ÇABALARIMIZIN SONUÇ VERMESİ BİZİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Başkan Hançerli, “ Yaşam hakkını korumak en öncelikli amacımız. Birlik ve beraberlikten aldığımız güçle depreme karşı dirençli kentler inşa etme yolunda ilk günkü kararlılıkla yürümeye devam ediyoruz. Bu konuda azimle sürdürdüğümüz çabalarımızın sonuç vermesi bizi çok mutlu ediyor. Sesimizi duyan ve milyonlarca insanın hayatını kurtaracak bu kararda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. ” dedi.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.