YEŞİLKENT’E İMAR MI GELİYOR?

İBB ve Avcılar belediyesi imzaları ile 29 Ağustos Cumartesi günü Yeşilkent Mahallesi kapalı pazar yerinde “nazım imar planı bilgilendirme toplantısı” yapılacağı duyurdu.

 Avcılar ilçesinin Yeşilkent Mahallesi onlarca yıldır imar sorunu nedeni ile mağduriyet yaşıyor. Avcılar ilçesinin en kalabalık mahallesi olarak bilinen ve nüfusu (resmi rakamlara göre ) 72.463 kişiyi ilgilendiren imar sorunu yeşilkent mahallesini hareketlendirdi. İBB ve Avcılar belediyesi imzaları ile 29 Ağustos Cumartesi günü Yeşilkent Mahallesi kapalı pazar yerinde “nazım imar planı bilgilendirme toplantısı” yapılacağı duyurmasıyla yeşilkent halkı bu bilgilendirme sonrasında heyecana kapıldı.

İmar olmayışı nedeni ile birçok sorun yaşayan yeşilkent halkı, arsa ve evlerinin değer kazanamaması ve yatırım yapılamaması, yol, ulaşım, okul, Aile sağlık merkezi, park yetersizliği ile uzun yıllardır mücadele vermekteydi.

 Akp iktidarında hiç bir çalışma yapılmayan yeşilkent mahallesi için CHP’nin İBB’yi alması ile halkta umut oluştu. İBB’de çoğunlukta olan Akp Meclis Üyelerinin çalışmalara destek olup olmayacağı merak konusu.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.