Eğil Ekrem Başkan daha çok eğil

Sevgili , İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanım ,sizin kararlı duruşunuz ve kriz anındaki kabiliyetiniz ile İstanbul halkının tam desteği birleşince 2. Kez İbb Başkanı seçildiniz.
Zaman , zaman tesadüfler neticesinde de olsa, aynı bölgenin insanı olmamızdan kaynaklı karşılaşmalarımızda, sizinle kısa konuşma fırsatları yakalamış biriyim.
Gerek medyadan takip etmem, gerekse siyaset alanına olan ilgim neticesinde biliyorum ki, tüm gücünüzle ve tüm enerjiniz ile İstanbul halkına hizmet etmeye kararlısınız.( göreviniz gereği de bu böyle olmalı zaten)
Sizi desteklemiş olan bir vatandaş olarak
da, sizin başarılı olmanızı canı gönülden isteyen bir partiliniz olarak da erken uyarı sisteminin bir parçası olduğumun bilincindeyim.
Bu bilinçle, benim için önemli olan ve manevi tarafı çok ağır basan bir konuyu sizinle paylaşmak için yazıyorum, (sizin bu konu da eksik kaldığınız için değil.)

Bu vesile ile size halkınızın karşısında, her geçen gün biraz daha fazla eğilmenizi, tavsiye edebilirim.
Halkınızın önünde eğildikçe, daha çok yükseleceğinizi hepimiz biliyoruz.

( biliyorum ki mütevazi kişiliğiniz ve çalışkan karakterinizde bu alçak gönüllülüğün mayası zaten var )Bu resim siz Beylikdüzü Belediye başkanı olduğunuz dönemde çekildi, çok şey ifade ediyor ve anlatıyor.
Sadece çocukların dilinden anlamayı değil, halk ile bütünleşmeyi de gösteriyor.Bu resim de ise siz İBB Başkanıydınız. Yine güzel bir tesadüf eseri karşılaşmıştık.
Elbette zaman ve mekan farkları nedeni ile bu fotoğraf çok acele çekilmişti.
Bu resimleri de herhangi bir mesaj niyetle değil, anlatmak istediğim konuyu sembolize etmeleri için kullanıyorum.
Bu ülkenin ihtiyacı olan size ve en güçlü yönetici alternatiflerinden biri olan size, yarın öbür gün cumhurbaşkanı olduğunuz vakit de rast geleceğiz.
Yine güzel bir fotoğraf karesi vereceğiz.
Ben değilsem bile milyonlarca vatandaş sizin karşınıza çıkacak, yanınızda duracak.
Size umut dolu gözlerle bakacak.
Kimisinin Ekrem amcası, kimisinin Ekrem abisi, kimisinin de Ekrem oğlu olacaksınız.
İşte o zaman sizi halkınızın karşısında biraz daha büyümüş değil, Meyve veren olgun bir ağaç misali daha çok eğilmiş görmek isteriz.
( tabii ki fiziki anlamda değil, gönül anlamında)
İşte gördüğümüz yaşadığımız, kibir abideleri gibi değil, sizi oraya taşıyacak vatandaşların, oğulları, abileri, akrabaları gibi hissedin ve davranın.
Halkın önün de eğildiniz gibi, bu ülkenin zenginliklerini çalan hırsızlar, arsızlar, rantçıların karşısında da bir o kadar diklenin, Çelik den bir duvar gibi, sarsılmaz bir irade koyun.
İşte o zaman göreceksiniz ki, önünde eğildiğiniz halk sizi asla yalnız bırakmayacaktır.
Bu manevi köprü oluştuğunda ve icraatlarınız ile birleştiğinde, işte o zaman yarınlarımız da HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK tır.
Değerli başkanım, lütfen milletin karşısında, her geçen gün biraz daha büyümeyin.
Makamınız büyüdükçe, boyunuz da biraz daha uzamasın.
Fakat mutlaka, her geçen gün milletin gözünde biraz daha büyüyün, yaptıklarınızla, ortaya koyduğunuz iş ve icraatlarla, milletin gönlünde biraz daha yeşerin, filizlenin ve ulu bir Çınara dönüşün.
İstanbul halkına vermiş olduğunuz ve bundan sonrada verecek olduğunuz hizmetler için bu vesile ile teşekkür eder başarılarınız devamını dilerim
Sevgi ile …

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

2 0

Duygularımızı düşüncelerimizi kaleminiz ile yazıya döküp bizlerin sesi olmuşsunuz tebrik eder başarılar dilerim

 Kemal Bozdağ 13 Eylül 2020 Cevapla
1 0

Tebrik ederim.