İstanbul’ un Yeşilinden Avcıların payına ne düştü?

Dünya şehirleriyle ilgili istatiksel raporlar yayınlayan world cities culture’in son raporunda İstanbul sahip olduğu yüzde 2.2 lik yeşil alan oranıyla dünya genelinde İstanbul’a eş değer 37 ülke arasında son sırada yer alıyor. İBB’ye göre kentteki yeşil alan oranı kişi başına 12.3 metrekare ilken çevre ve şehircilik bakanlığına göre bu oran 7.57 metrekare yeşil alan düşüyor. İstanbul genelinde ilçemiz Avcılar ise 1.1 metrekare ile 39 ilçe arasında son sırada kendine yer bulabiliyor. Oysa ki İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı yasal sınır olarak 15 metrekaredir.

Avcılarda bulunmayan yeşil alanlarımız

Herkesin bildiği gibi seçim dönemlerinde her parti, partilerin adayları mahalle ve ilçenin olumlu ve olumsuz yönlerini bilir ve ona göre seçim propagandasını yapar, sözler verir. Konu verilen sözlerin uygulama noktasına gelince iletişimde tıkanıklık olur görev sürelerince bir türlü verilen sözler yerine getirilmez. Ülkemizin siyaset durumu her alanda zaten bu şekilde ilerliyor. Halkın beklentileri, verilen sözler, tutulmayan sözler ve görev süresinin dolması. Bu döngü içinde yıllarımız geçiyor.

1.1 metrekarelik kişi başına düşen yeşil alan miktarı Avcılar ilçesinde karşımıza çıkıyor. Verilen sözlerin bir an önce yerine getirilmesi ve halkın nefes alabilmesi gereklidir…

Kaynak: habertürk. com/ hangi-ilçe-ne-kadar-yeşil-2294962

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.