99’un çığlığı 2020’de yankılanıyor!

Ben kimim biliyor musunuz? Hem Elif’im hem Elif’in tuttuğu elim. 99 depreminde ‘sesimi duyan var mı?’ çığlığı duyulmamış, 2020 Türkiyesinde yaşamına mucize denmiş o çocuğum. Beton yığınları arasında kitapları bulunmuş o gencim. Torunları üstüne siper olmuş babaanneyim, dedeyim. Hiç olmazsa cenazesini teslim alayım diyen baba, evladım yok beni neden kurtardınız diyen anneyim. Annesinin öldüğünden habersiz iyi olduğumu anneme söyler misiniz diyenim ben. Yaşamın güç olduğu bu coğrafyada enkaz yığınlarının arasında bir mucizeyim.
Peki beni mucize yapan kim? Yetersiz bulunan yapılara yeterli raporu veren yetkililerim? Malzemeden çalan pek saygıdeğer müteahhitlerim?
HAYIR.
Beni mucize yapan benim. Tonlarca betonun altında demirlerin üstüne yığılı olduğu ayaklarımla hayata tırnaklarını geçirmiş ben, elbette hayatıma tırnakları batırmışlardan hesap sormayı bilirim.
Ben Elifim mucizeyim. Ama Sedayım aynı zamanda melek olmadım, bir ihmaller zincirinin son rakamı adım ölüm tutanaklarında. Az tanınır halde bulundum çok bilinen hikayenizin enkazı altında.
Ben kimim biliyor musunuz? Elifin tuttuğu elim. Elifin umut olduğu yerde Seda ‘ya mezar olanlardan hesap soracak ellerim!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Burcu 3 Kasım 2020 Cevapla
0 0

Yüreğine kalemine sağlık👏👏👏👏

 ALİ CEM 5 Kasım 2020 Cevapla
0 0

SENİ ALKIŞLIYORUM SEVGİLİ KARDEŞİM , AKILINA YÜREĞİNE KALEMİNE SAĞLIK