Yeşil-Der Çalışmalara hızlı başladı.

Sosyal medya hesapları üzerinden çalışmalar yapan Yeşilkent Sevdalıları grubu uzun süredir mahallelinin sorunlarını dile getiren bir topluluktu. Kısa süre önce dernekleşme için takipçilerine soran ve destek alan topluluk 1 kasında ilk dernek toplantısını gerçekleştirdi.

Yeşilkent Sevdalıları Sosyal yardımlaşma ve Dayanışma derneği olarak faaliyetlerine resmiyet kazandırdılar. 1 kasımda yapılan toplantı canlı yayın ile halka açık gerçekleştirilirken alınan kararlardan biri de derneğin kısaltma ismi Yeşil-Der oldu.

Derneğin kurulmasıyla faaliyete geçen üyeleri ilk olarak 11. Sınıflar için sınava hazırlık kurslarının açıldığını duyurdu. Salı ve Cuma 09.00-12.00 arası Matematik, Fizik, Kimya dersleri verilmeye başlandı.

Hız kesmeden faaliyetlerine devam eden Yeşil-Der kitap bağışı başlattı. Sosyal medyadan kitap bağışını duyuran Yeşil-Der’in çağrısına Gelecek İçin Biz Ekibi destek verdi.

Deprem Paneline Çağrı Yaptılar

Dr. Savaş Karabulut’un konuşmacı olarak katılacağı “Deprem” konulu panelin de duyurusunu sosyal medyadan yapan Yeşil-Der, 14.Kasım.2020 (Cumartesi) saat 15:00 Yeşilkent Kapalı Pazar alanında gerçekleşecek.

Yeşilkent mahallesinde kurulan bu dernek adından söz ettireceğe benziyor. Seeyir Haber olarak kendilerine hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyoruz.

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

 Ömer Turan 6 Kasım 2020 Cevapla
0 0

Yeşilkent sevdalıları derneği olarak bizleri paylaştığınız için teşekkür ederiz