ÜMİT ÖZDAĞ DAN İLK ACIKLAMA GELDİ.

Sn. ÜMİT ÖZDAĞ yeni partisi ile ilgili ilk açıklamayı yazarımız Ali Cem KARAKAYA ya yaptı.

-Sevgili dostlar, dün (03,03,2021) İstanbul Milletvekili Sn Prof.Dr. Ümit ÖZDAĞ ile 21.yüzyıl Türkiye enstitüsünde söyleşideydik.

Siyaset dünyasını yakından ilgilendiren ve ilk kez seeyir.com dan edineceğiniz bilgileri sizinle paylaşmak istiyorum.

Öncelikle kendisine misafirperverliği , bize ayırdığı zaman ve samimi açıklamaları için teşekkür ediyoruz.

Yaklaşık iki saati aşan söyleşimizde, çok önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklamaların bir kısmını şimdi buradan sizinle paylaşıyorum.

Ülke siyaseti açısından ,yaptığı en önemli açıklama , yarın itibari ile partisinde istifa edip ,yeni bir siyasi parti kuracağını söylemesi oldu. Bununla ilgili geniş video haberimizi montaj işlemi biter bitmez aşağıda vereceğim link ten izleyebilirsiniz.

#nerdeyiz programının yapımcısı @sonerkaradağ ile gerçekleştirdiğimiz bu söyleşiyi sizin için paylaşıyorum.

Yeni kurulacak partinin Atatürk milliyetçiliği üzerine inşaa edileceğini, Millet ittifakı veya Cumhur ittifakının bir parçası olmayacağını, üçüncü bir alternatif olarak ortaya çıkacağını belirtti.

Partinin kadınların ve gençlerin omuzları üzerinden yükseleceğini söyledi.

Bunun üzerine sorduğumuz soru şu oldu.

Günümüzde özellikle gençlerimizin önemli bir kısmı , gelecek kaygısı taşıyor., Yarınlarını daha sağlam bir zemin üzerine oturtmak istiyorlar. Dolayısıyla yurt dışına çıkma hayalleri kurup, geleceklerini buna göre planlıyorlar. Bu konu da ne söylemek istersiniz ?

Her ne şartta ve durumda olursa olsun, ülkemizin gençleri bize bırakılan kutsal emanetimize yani vatanımıza sonuna kadar sahip çıkma mücadelesi içinde olsunlar. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK un büyük eseri olan Nutuk un sonunda gençliğe hitaben açıkça söylüyor.

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir diyor. işte böylesi bir durumda bile gençlerimizin görevi bize bırakılan aziz emanete yani vatanımıza sahip çıkmak olmalıdır.

Damarlarındaki asil kanda bu güç mevcuttur. İşte bu yüzden kuracağımız partide özellikle gençlerimizin sorumluluk almasını istiyoruz.

Ülkelerinde kalıp bu mücadeleye destek olmalarını istiyorum. Mevcut eksiklikleri ve aksaklıkları birlikte düzelteceğiz. Gençlerimiz için daha yaşanabilir bir yarını birlikte kurmalıyız, kuracağız. Bunun için bu partide özellikle gençler asıl figür olacaktır.

Suriyeliler ile ilgili ne düşünüyor , yap işlet devret modelleri ile ilgili ne düşünüyor hepsi video haberimizde.

Yeni kurulacak parti ile ilgili henüz bir isim ve logo açıklamasının erken olduğunu ,isimden ziyade partinin üsteleneceği misyonun önem arz ettiğini söyledi. https://youtu.be/t9wRRwDH8hQ

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.